Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Niestabilność C4 - C5 | 2009-09-21 20:59:26

Bardzo proszę o interpretację badania radiologicznego odcinka szyjnego kręgosłupa, gdyż lekarz zbyt wiele mi nie wyjaśnił, a chciałabym zrozumieć niektóre sformułowania. Wynik brzmi: Zniesienie fizjologicznej krzywizny kręgosłupa szyjnego. Wysokość trzonów prawidłowa. Krążki międzykręgowe zachowane. Otwór dla tętnicy kręgowej na tylnym łuku atlasu. Na zdjęciach czynnościowych widoczna niestabilność na wysokości C4-C5 w tyłozgięciu.

Istotna dla Pana jest przede wszystkim niestabilność kręgosłupa szyjnego, która to jak się domyślam daje dolegliwości bólowe. NIe wiem jaka jest jej przyczyna, gdyż nie wspomina Pan towarzyszących kłopotacfh zdrowotnych i czy w przeszłości miał miejsce uraz kręgosłupa szyjnego (przypuszczam, ze tak). Postępowaniem z wyboru będzie konsultacja ortopedyczna, bądź też neurochirurgiczna. Po zbadaniu Pana lekarz zadecyduje o sposobie leczenia (rehabilitacja, okresowo kołnierz stabilizacyjny).

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.