Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Michał Sroka

dr n. med. Internista, diabetolog

Wieloletni specjalista, ekspert w dziedzinie diabetologii. Pracuje na Oddziale Nefrologiczno-Diabetologicznym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Nierówne bicie serca (arytmia) | 2009-11-16 00:08:49

Witam. Parę dni temu wieczorem kiedy sie położyłam doznałam częstego i nierównomiarowego szarpania /kotłowania/ serca. Serce raz przyspieszało rza zwalniało. W tym samym czasie w lewym barku nastąpiło silne szarpanie i po pewnym czasie poczułam drętwienie dłoni. Trwało to dość długo.Nie spałam pół nocy. Czy powinnam się tym martwić? Zaznaczam ,że moje kłopoty z sercem mam od dawna. Nie chcę przy każdym incydencie biegać do lekarza.

Witam serdecznie,

Pani opis może odpowiadać zaburzeniom rytmu serca, nazywanych również arytmią. Jak już pisałem wcześniej, mogą to być zarówno łagodne dolegliwości, niewymagające terapii, jak również groźne choroby. Proszę zajrzeć do poprzednich moich postów.
Proponuję zgłosić się do lekarza, tym bardziej, iż podaje Pani, że choruje na serce od dawna. Jeśli opisywane zdarzenie powtarza się, tym bardziej należy wybrać się do lekarza.

Pozdrawiam

Rafał Dankowski

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2012-08-09 20:33:47 cytuj

Gość:
nie można wychwycić u mnie arytmii serca,mam propozycje wyjazdu do klinki i tam będe miała wywolaną arytmię-na czym to polega i czy to jest bezpieczne..?

Gość  |  2010-11-22 16:59:42 cytuj

mam pytanie czy lekarz na izbie przyjęć może zostawić pacjenta bez opieki z wielkim bólem. Ojciec mial migotanie przedsionków pytam się lekarza dlaczego zostawia ojca samego to odpowiedział mi,że on nie jest od serca. Czy w takim wypadku powinni przewieźć ojca do innego specjalistycznego szpitala?

Gość  |  2010-09-19 10:40:03 cytuj

nie można wychwycić u mnie arytmii serca,mam propozycje wyjazdu do klinki i tam będe miała wywolaną arytmię-na czym to polega i czy to jest bezpieczne..?

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.