Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Mrowienie rąk | 2009-06-30 23:31:59

Często mam mrowienie rąk i nie czuje ich, a po spożyciu alkoholu zawsze nie czuje rąk nawet jak wypiję mała ilość. Czym może to być spowodowane?

Witam serdecznie,

Dziękuję za pytanie, myślę jednak, że w przypadku opisywanych dolegliwości warto byłoby skonsultować się z lekarzem. Mogą być one bowiem spowodowane różnorakimi przyczynami. Z jednej strony mrowienie i drżenie rąk spowodowane może być np. niedoborem magnezu. Wskazywać może na to fakt, iż objawy nasilają się po spożyciu alkoholu, który wypłukuje ten pierwiastek z organizmu.

Inną przyczyną może być niedobór witaminy B12 czy cynku. Jednak podobne objawy obserwowane są w przypadku nadmiaru witaminy B1 w organizmie, której głównymi źródłami są produkty zbożowe, rośliny strączkowe jak fasola czy groch, a także mięso i jego przetwory, orzechy, drożdże, ryby, owoce i warzywa.

Jednocześnie pamiętać należy iż wspomniane mrowienie i drżenie kończyn spowodowane może być samym piciem alkoholu, które prowadzi do porażenia zakończeń nerwowych, które dawać mogą właśnie tego rodzaju objawy. U osób pijących regularnie alkohol dojść może także do tzw. zapalenia wielonerwowego, które objawia się zaburzeniami czucia, uporczywymi bólami nóg i rąk, uczuciem marznięcia  i drętwienia z jednoczesną potliwością i skurczami rąk i nóg.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.