Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Piotr Siwek

dr n. med. Ginekolog, położnik

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

HPV jest obecny(CIN1) | 2011-05-22 09:37:21

Ponownie dziekuje za odp w sprawie LSIL.Napisał Pan ,że dodatkowo pobrałby Pan wymaz na HPV otóż spojrzałam na moje wyniki i okazało sie że miałam to badanie no i oczywiście HPV jest obecny(CIN1).Nie rozumiem skąd sie to wzięło,,poczytałam troche artykułów na ten temat(nie wiem czy słusznie?!)i naprawde nie rozumiem jak mogłam sie zarazić,,mam jednego partnera od 8-9 lat,badania robiłam systematycznie,,z toalet publicznych jesli musze to korzystam w taki sposób zeby nie mieć kontaktu"dotykowego',,myje rece po kazdym skorzystaniu z toalety itd.itp.skąd to sie mogło wziąść?no i jak to sie ma do naszego starani o kolejne dziecko,,wiem że nie ma przeciwwskazań ale jeżeli badanie trzeba powtórzyc za ok pół roku a okazałoby sie że jestem w ciąży to przeciez nie można go zrobic i co wtedy??I jeszcze jedno chodzi o mojego partnera ,,możliwe ze on tez jest"zarażony"czy u niego tez powinno to minąc samoistnie??Przepraszam ze tak wiele mam pytań ale tutaj za granicą nie mam możliwości skonsultowania i porozmawiania z innym lekarzem niz pierwszego kontaktu a wole porade "fachowca".Dziekuje i pozdrawiam

HPV to zupełnie co innego niż łagodna dysplazja szyjkowa (CIN1).

Bywa tak w opisach LSIL ( np. HPV/CIN1 ), co oznacza tylko podobieństwo obrazu widzianego przez cytologa to takich schorzeń.

Badanie wirusa HPV polega na wyizolowaniu jego DNA i określeniu konkretnego typu wirusa ( nie wszystkie są groźne)

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2011-05-26 22:29:14 cytuj

u mnie znaleziono w materiale pobranym z szyjki macicy obecnośc wirusów wysokiego ryzyka, skutkuje to tym ze od 2007 r co 3 mc mam robioną cytologię z powodu przewlekłego stanu zapalnego

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.