Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Guz płuca lewego | 2011-07-22 23:07:43

RTG klatki piersiowej wykazało " w polu środkowym płuca lewego centralnie widoczne guzkowate zagęszczenie nieostro odgraniczone od otoczenie o wymiarach ok.1 cm. Pozostały miąższ płuca bez zmian".... KT klatki piersiowej " w płucu lewym, w segmencie 3 podpłucowo zlokalizowany guzek średnicy 11x7 mm. Płynu w jamie opłucnej, cech naciekania ściany klatki piersiowej nie stwierdzono. poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk niepowiększone. Nadnercze bez zmian ogniskowych. W segmencie IV wątroby widoczna zmiana ogniskowa średnicy12 mm."... USG jamy brzusznej- ""Wątroba niepowiększona bez zmian ogniskowych.".... FOB -"Krtań bez zmian. Tchawica drożna w osi o prawidłowym przekroju. Ostroga główna ostra 6/12. Całe drzewo oskrzelowe drożne, ruchome oddechowo o gładkiej, bladoróżowej błonie śluzowej. W świetle oskrzeli mierna ilość wydzieliny śluzowej." Spirometria -" Bez zaburzeń wentylacji." OT 20mm Zostałam zakwalifikowana do operacji.Czy tak i wynik OT może sugerować gruźliczaka? Czy operacja jest konieczna? czy jest jedynym sposobem leczenia?

Badania wykazały obecnośc guza w płucu lewym. Nie ma innej możliwości leczenia, jak leczenie operacyjne z wycięciem zmiany i jej oceną patomorfologiczną. Jaki jest charakter guza? Na to pytanie da odpowiedź jedynie badanie mikroskopowe. Od tego badania będzie zależało dalsze leczenie.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.