Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Entezopatia - leczenie zachowawcze + rehabilitacja | 2011-05-25 18:26:38

Witam serdecznie.Mam 30 lat i od wielu lat silne bóle rąk promieniujące od barku do łokcia.Lekarz zdiagnozował enzeopatię ale powiedział że tej choroby się nie leczy i za jakiś czas mogę wogóle nie ruszać prawą ręką gdyż to w niej mam największe bóle które czasem uniemożliwiają wykonanie prostych czynności,zwłaszcza rano po przebudzeniu.Na nadgarstku mam bolącą 'kostkę' którą uciskam opaską żeby tak nie bolała.Czy tej choroby naprawdę nie można wyleczyć ?Mam zalecenie pływać i tabletki MOVALIS w razie silnego bólu.Bardzo proszę o poradę i jak często mogę sięgać po te tabletki.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Entezopatia jest chorobą przyczepów części ścięgnistych mięśni do kości. W większości przypadków chorobę leczy się zachowawczo. Ponadto wskazana jest długotrwała rehabilitacja. Epizodycznie można stosować leki przeciwbólowe, jednak mając na uwadze wystrzeganie się przewlekłego ich zażywania. Nie mniej warto problem skonsultować z reumatologiem. Należy mieć również na uwadze fakt, że doelgliwości związane ze schorzeniem mogą nawracać.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.