Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

DRĘTWIENIA RĄK | 2009-05-29 18:12:17

Witam serdecznie Pana Dr.Mam jedno pytanie na które chciałbym uzyskać sensownej odpowiedzi.Od dłuższego czasu mam problemy z rękoma a raczej z palcami w czasie nocy.Po prostu często się budzę z powodu drętwienia.Lekarz u którego byłem powiedział że jest to związane z kręgosłupem.Mam sobie kupić ergonomiczną poduszkę i wszystko minie.Nie jestem taki pewien.Nie dość tego bolą mnie jeszcze uda.Pracę mam siedzącą/jestem kasjerem/,nogi są ciągle obolałe,ciężkie.Biorę Aspargin ale jak na razie nie widzę poprawy.Może Pan podpowie co mi jest i co mam z tym robić.Pozdrawiam.Ryszard 53 lat

Witam serdecznie !

Prawdopodobną przyczyną dolegliwości są zaburzenia ze strony kręgosłupa szyjnego. Nerwy wychodzące z tego poziomu kręgosłupa unerwiają kończyny górne .Uszkodzenia dysku na tle zmian zwyrodnieniowych są najczęstszą przyczyną tego typu dolegliwości. Przepuklina krążka miedzykręgowego to schorzenie polegające właśnie  na uszkodzeniu „dysku „ , a w szczegółach jego pierścienia włóknistego otaczającego jądro miażdżyste. W wyniku tego pierścień nie może utrzymać w swoich granicach jądra miażdżystego i dochodzi do jego uwypuklenia, wypadnięcia. Powoduje to ucisk na nerwy wychodzące  z rdzenia kręgowego a także czasami  na sam rdzeń kręgowy, dając objawy parestezji czyli drętwienia w zakresie kończyn górnych. Czynnikami predysponującymi  do ujawniania się dyskopatii oprócz wieku  mogą być: przeciążenia  w miejscu pracy i otaczającym środowisku, mała aktywność fizyczna. Diagnostyka polega  na wykonaniu rtg kręgosłupa szyjnego  i lub TK kręgosłupa .Inne możliwe przyczyny dolegliwości  to zaburzenia przewodnictwa w zakresie nerwu łokciowego lub pośrodkowego. Głównymi ich przyczynami są ucisk nerwu w kanale nerwu łokciowego lub pośrodkowego powstający na skutek: przewlekłego ucisku, uderzenia, urazów,przeciążenia stawu łokciowego lub nadgarstka. Diagnostyka  opiera się na wykonaniu rtg stawu łokciowego, nadgarstka oraz  badania przewodnictwa nerwowego EMG.
W odpowiedzi na pytanie proponuję konsultację neurologiczną. 

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2012-02-06 13:40:14 cytuj

Bardzo pomógł mi powyszy opis

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.