Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Ból w klatce piersiowej podczas wdechu | 2010-02-18 17:51:39

Witam,Panie doktorze! miewam bóle w mostku. zdarza mi sie to np. wtedy gdy leze zbyt dlugo na boku (choc nie zawsze), byc moze przy nerwowych dniach lub czasem po prostu bez rzadnej przyczyny. podczas "ataku" bardziej boli gdy wezmę oddech (czym glębszy tym bolesniejszy), czasem pojawi sie tzw. "chrupnięcie". bol trwa od ok 1 minuty do nawet 10 minut. nie sa to regularne bole. jak sie pojawi to powtarza sie przez kilka dni poptem ustaje. bol bardzo sie nasilił gdy przyjmowałam citrosept. moj stan zdrowia jest raczej bardzo dobry. nikt w rodzinie nie ma rzadnych powaznych chorób. proszę o odp.

Nie wiem ile ma Pani lat.? Czy pali Pani papierosy? Czy choruje Pani na cukrzycę? Czy leczy się Pani na nadciśnienie tętnicze? To wszystko ma ogromne znacznie w diagnostyce bólu w klatce piersiowej.  Z opisu niestety nic nie  wynika. Polegając jedynie na tej skąpej informacji mogę przypuszczać, że ból, który stał się Pani problemem nie ma charakteru bólu pochodzenia sercowego. Jednak wskazana jest wizyta u lekarza. Na pierwszy ogień powinien być to gabinet lekarza POZ. To on po zbadaniu Pani zadecyduje, czy konieczne będzie poszerzenie diagnostyki przez kardiologa.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2010-10-20 15:24:15 cytuj

Witam !mam stałe bóle pleców zaczęło się od skakania na trampolinie po dwóch tygodniach rosnącego bólu wybrałem się do lekarz ,lekarz stwierdził że to mięśnie przy kręgosłupie i przepisał mi tabletki rozlużniające mięśnie i odpoczynek.Właśnie minęły dwa miesiące i teraz czuję inny ból jakby w samym kręgosłupie któremu towarzyszy ból klatki piersiowej przy głębokim wdechu.Największy ból występuje rano ale mam też problemy z przespaniem nocy co jakiś czas musze zmieniać pozycję.Czuję sie coraz gorzej.Stosuje także plastry rozgrzewające.Proszę o pomoc.Wiem że może być wiele przyczyn takich bólów.Z góry dziękuje.

Gość  |  2010-08-05 10:57:13 cytuj

ja tam nie wiem

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.