Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Ból w dole podkolanowym | 2011-06-19 22:25:25

witam mam taki problem gram w pilke nozna ostatnio bylismy na turnieju gdzie bylo duzo meczy w jednym dniu przed meczami nie mielismy intensywnej rozgrzewki ani rozciagania. po turnieju zaczolem odczuwac bol z tylu kolana na zgieciu . nie udezylem sie w to kolano . i zastanawiam sie co moze mi byc czy moze byc to nadciagniete lub naderwane sciegno badz miesien? bol nie jest silny ale jak wychodze lub schodze po schodach to odczowam go w zgieciu.

Przyczyną opisywanego w liście bólu może być uraz przeciążeniowy mięśni konczyny dolnej. A może ból powoduje obecność torbieli dołu podkolanowego? Nie mniej jest to tylko internetowe domniemanie. Żeby postawić jakąkolwiek diagnozę, która przynajmniej ocierałaby się o prawdę trzeba chorego po prostu zbadać. Jeśli dolegliwości nie ustąpią a ból będzie miał charakter nasilający, to nie pozostanie nic innego, jak zgłosić się do poradni ortopedycznej. Lekarz po przeprowadzeniu badania  rozstrzygnie, czy wskazana jest dalsza diagnostyyka obrazowa, czy konieczna jest rehabilitacja, czy też przyczyna dolegliwości jest łagodna i ból ustąpi samoistnie.  

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.