Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

BÓL ŁYDEK | 2009-10-30 16:38:10

Witam serdecznie. Mam problem z nogami a właściwie z bolącymi łydkami. Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie łydki bul jest raczej pieczeniem. Występuje to obojętnie czy siedzę, leżę czy stoję. Jednak moje pytanie jest trochę inne, zdaję sobie sprawe, że leczenie nie może się odbyć przez klawiaturę komputera. Byłem już kilka razy u swojego lekarza rodzinnego z tym samym problemem za każdym razem dostawałem inne leki przeciw bólowe, ale ból powracał po skończeniu się leków. Nie mogę uzyskać od swojego lekarza żadnego skierowania na dokładniejsze badania, uparcie twierdzi, że nie ma takiej potrzeby

Witam serdecznie !

Ból w obrębie łydek jeśli  nie jest wywołany jakimkolwiek urazem mechanicznym lub przciążeniem fizycznym najczęściej związany jest z zaburzeniami krążenia kończyn dolnych lub  zmianami  dotyczącymi kręgosłupa  odcinaka L/S. Odnośnie parestezji ( pieczenia) proszę przeczytać post pt” zaburzenia czucia w obrębie kończyn dolnych „.Jeśli chodzi o zaburzenia krążenia to mogą one dotyczyć zarówno układu żylnego jakm i tętniczego kończyny. Typ objawów jakie Pan przedstawił oraz ich charakter i okoliczności występowania karzą myśleć o przyczynie kręgosłupowej. Proponuję w pierwszej kolejności wykonać diagnostykę kręgosłupa odc L/S a następnie ewentualnie konsultację w poradni chirurgii naczyniowej wraz z badaniem przepływowym  naczyń kończyn dolnych Doppler usg.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.