Wynik badania MR Kręgosłupa C

Lekarz neurolog skierował mnie na badanie MR z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa szyjnego , zawrotów głowy, bóle barków oraz czasami drętwienia kończyn górnych. Dziś odebrałem wynik badania a wizyta w listopadzie. Proszę o wytłumaczenie mi co wynik przedstawia , czy mam się czym martwić ? Mam 50 lar. Badanie MR Kręgosłupa C wykazuje zmiany zwyrodnieniowo -wytwórcze na krawędziach trzonów kręgowych na powierzchniach przednio-bocznych oraz tylnych zwłaszcza na poziomach C5/C6i C6/C7. Ponadto na poziomach C5/C6, C6/C7 widoczne są zmiany zwyrodnieniowe w zakresie stawów międzykręgowych. Na poziomie C5/C6 obecna jest duża pośrodkowa zbaczająca na stronę lewą. przepuklina krążka międzykręgowego, która uciska na worek oponowy , przednio-lewobocznąą powierzchnie rdzenia kręgowego, korzenie nerwowe z przewagą po stronie lewej. Na poziomie C6/C7 widoczna jest pśrodkowo-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego która uciska na worek oponowy , lewy korzeń nerwowy i zwęża lewy otwór między kręgowy uciskając na lewy nerw rdzeniowy. Na poziomie C4/C5 obecna jest mała wypuklina krążka międzykręgowego , która modeluje worek oponowy. Na poziomie C3/C4 widoczna jest równie pośrodkowo-prawoboczna wypuklina krążka międzykręgowego, która uciska na worek oponowy , prawy korzeń nerwowy zwęża prawy otwór między kręgowy. Na poziomie C6/C7 stwierdza się w sąsiedztwie blaszek granicznych strefy niejednorodnie podwyższonego sygnału obrazach T2 i T1 zależnych o charakterze zmian degenaracyjnych Modci II. Krążki między kręgowe na opisywanych poziomach wykazują degereneracyjne obniżenie sygnału i wysokości . Poza tym obraz kręgosłupa , kanału i rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym w granicach normy.

moje podejrzenie

Panie doktorze podejrzewam iz jestem w ciazy pozamacicznej brzusznej, gdyz mialam dwie podobne ciaze 1 byla w bliznie po cieciu cesarskim 2 byla w szyjce macicy a teraz od czerwca mam trzy testy ciazowe pozytywne, dziwne krawienie bol podbrzusza z prawej strony zdjecie usg z jamy brzusznej widoczny na nim plud. a lekarze w lublinie twierdza ze to endometrioza

umiejscowienie torbieli jajników

Panie Doktorze, czy torbiele znajdują się na zewnątrz jajnika i w niego wrastają, czy torbiele znajdują się wewnątrz jajnika i w nim rosną?

Starania o dziecko

Chcialabym sie dowiedziec jak dlugo trzeba odczekac po antybiotyku clarythromycin 500mg by moc starac sie o dzidziusia. Wlasnie skonczylam opakowanie i bralam go w trakcie miesiaczki ktora sie jeszcze nie skonczyla Za okolo 10 dni powinnam miec owulacje. Czy lepiej odpuscic sobie ten cykl i czy jest to szkodliwe dla dziecka jesli udalo by sie zajac w ciaze? Czy nalezy poczekac do nastepnego cyklu?

Nasienie

Witam mam pytanie do specjalisty z dziedziny ginekologi.Kochałem się z kobietą z zabezpieczeniem z którą wcześniej kochał się inny mężczyzna bez zabezpieczenia i pozostawił swoje nasienie w niej później jeszcze raz kochałem się z nią bez zabezpieczenia i doszedłem w niej ze swoim nasieniem. Następnie za10 dni kochałem się ze swoją partnerką która jest teraz w ciąży.Czy jest możliwość przeniesienia tamtego mężczyzny nasienia przez mojego penisa przez tyle dni do mojej partnerki?Bardzo proszę o odpowiedz.

bolesne badanie USG

Dzień dobry Panie Doktorze. Czy głowice ultrasonograficzne wykorzystywane do badania przez pochwę mają różne średnice? Wcześniej wspomniane badania przez pochwę miałam wykonywane sondą, która wyglądała jak niewielkiej średnicy rurka zakończona nieco większą główką. Ostatnie badanie miało miejsce w innym gabinecie i zostało wykonane sondą, która wyglądała jak dość dużej średnicy idealnie prosta rurka. Nie współżyłam i sama aplikacja tej głowicy była dość bolesna. Czy do badania użyto niewłaściwej sondy? Proszę o odpowiedź.

tampony

Panie Doktorze, dlaczego ginekolodzy są przeciwni stosowaniu tamponów? Osobiście używam ich od lat. Nie mam z tego powodu żadnych problemów. Brak infekcji, brak podrażnień. Bardzo dbam o higienę ich stosowania. Zmieniam tampony najrzadziej co cztery godziny. Przed aplikacją dwukrotnie myję dłonie. Następnie używam jeszcze żelu antybakteryjnego. Proszę o odpowiedź.

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.