kamica przewodów żółciowych c.d.

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedż,wczoraj wieczorem wszystkie objawy minęły brzuch jest miękki i niebolesny niestety na to usg w trybie prywatnym musimy poczekać do połowy listopada/ na nfz dużo dłużej/ ,badania krwi w normie.

kamica przewodów żółciowych

Panie doktorze mama 34 lata temu przeszła operację wycięcia pęcherzyka żółciowego z powodu kamicy,wszystko było dobrze ale 3 lata temu pojawiło się gniecenie w prawym boku i lekarz rodzinny zalecił przyjmowanie essentiale forte.W niedzielę wystąpiły nagłe silne bóle w prawym podżebrzu,wymioty i stan podgorączkowy identyczne z tymi które miała przed operacją.Lekarz rodzinny zlecił usg /połowa listopada/i nospę max 2x1.Chciałabym zapytać czy można jakoś zapobiec aby takie ataki nie powracały,czy są jakieś leki które można na tę dolegliwość zastosować.Dodam że mama jest osobą 73 letnią choruje na chorobę wieńcową i plamicę ma również kłopoty z krążeniem w nogach.

przerwanie stosowania torsemedu

Witam Pana Moja Mama ma 81lat. całe życie zmaga się z żylakami. Efektem tej choroby to stale spuchnięta noga/ stopa do kostki/ Po wizycie u kardiologa zaczęła zażywać torsemed. Na efekty nie trzeb było długo czekać. ale jakiś tydzień temu leków zabrakło, a ponieważ zażywa wiele innych / niedoczynność tarczycy, nadciśnienie, astma i wiele innych chorób przychodzących z wiekiem/ nie przepisała uznając za mniej ważny torsemed. Od tygodnia go nie zażywa. Niestety noga spuchła ze zdwojoną siłą, i wtedy przypomniała sobie że nie stosuje tego leku moczopędnego. Czy teraz po tygodniowej przerwie może znowu go zażyć? i co oznaczają w ulotce szkodliwe skutki i zmniejszone działanie. Czy to oznacza, że branie tych leków stanie się teraz bezcelowe i czy nagłe zwężenie naczyń bo podejrzewam że to właśnie się stało może mieć tragiczne skutki dla jej zdrowia? proszę o odpowiedź. Dziś jest piątek prawie w nocy co robić? Czy jutro zażyć lek czy czekać do poniedziałku do wizyty lekarskiej? Z poważaniem Mariola

tabletki antykoncepcyjne a HPV

Po badaniach hormonów wszystkie badania w 5 dniu cyklu wyniki: progesteron 0,17 (norma 0,31-1,52), LH 2,43 (norma 2,12-10,89), FSH 5,97 (norma 3,85-8,87). Badania wyły wykonane w związku z krwawieniami przedmiesiączkowymi (czarna wydzielina na 2-3 dni przed pojawieniem się okresu) i skąpymi krwawieniami (trwają 2-3 dni ) i podejrzeniem przedwczesnej menopauzy. Mam 44 lata. Badanie USG ginekologiczne prawidłowe. Otrzymałam lek Axia conti celem zapobiegnięcia przedwczesnej menopauzie. Czy w sytuacji kiedy występuje dodatni wynik HPV (typ 39 i 52) a wynik cytologi ASCUS , dodatkowo przyjmowanie wspomnianego leku jest właściwe (lek może stanowić czynnik ryzyka rozwoju raka szyjki macicy, a obok wirusa HPV to już dwa czynniki)

onkologia

co oznacza koncowy odcinek esicy o pogrubialych do 5mmjak w zmianach zapalnych bez kliniki jestem po radioterapi szyjki macicy prosze o odpowiedz

torbiel jajnika

Panie Doktorze, czy jest możliwe, że torbiel jajnika urosła 3 cm w 5 dni? Byłam na wizycie u ginekologa i wszystko było w porządku. 5 dni później byłam na USG ogólnym jamy brzusznej. Lekarz powiedział, że na jajniku mam torbiel. Myślę, że zapewne będzie to torbiel czynnościowa. Czy mam rację? Jak duża może urosnąć? Czy grozi pęknięciem jajnika? Dzień przed USG ogólnym bolało mnie w okolicy tego jajnika, ale mówiłam sobie, że przecież byłam na wizycie i nic nie miałam. I tutaj taka niespodzianka… Mam duże skłonności do tego typu torbieli a także do torbieli endometrialnych (miałam kiedyś laparoskopię). Proszę o odpowiedź.

częste wizyty

Panie Doktorze, mam bardzo dużą skłonność do tworzenia torbieli jajników. Zarówno pęcherzykowych jak i związanych z endometriozą. Nie mam dzieci i na razie to się niestety nie zmieni. Boję się o moje jajniki. Na wizyty kontrolne do ginekologa chodzę co dwa miesiące. Czy tak częste wizyty mają w ogóle sens? Mam już wątpliwości. Czy z powodu częstości wizyt mogę być obiektem żartów dla mojego ginekologa (czy po mojej wizycie lekarz się ze mnie śmieje)? Koleżanki w pracy robią mi już niemiłe komentarze (muszę wtedy brać urlop, bo lekarza mam w innej miejscowości i do tego przyjmuje on tylko z rana). Zastanawiam się czy zrezygnować z tych wizyt i tak jak inne kobiety chodzić najwyżej raz w roku. Co Pan o tym myśli? Proszę o odpowiedź.

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.