kontynuuję - tabletki antykoncepcyjne

Panie Doktorze, czy mam przez to rozumieć, że "hormonoterapia", którą chciałabym stosować, też może zaszkodzić temu jednemu jajnikowi? I jeszcze aspekt tego czy stosowanie tylko gestagenów w odniesieniu do zatrzymania owulacji w ogóle ma sens?

ponownie (z czym mogą być związane takie problemy i jak można mi pomóc)

Panie Doktorze, czy udało się Panu już coś wymyślić odnośnie mojego problemu?

uwolnienie torbieli

Czy torbiel czynnościowa, którą zostawiono dla obserwacji, powinna zniknąć w czasie kolejnej miesiączki czy w czasie kolejnej owulacji? Jestem po miesiączce, ale boli mnie częściej niż wcześniej. Uwolnienie takiej torbieli dokonuje się pod wpływem hormonów odpowiedzialnych za miesiączkę czy pod wypływem hormonów odpowiedzialnych za kolejną owulację i uwolnienie jajeczka?

przepraszam, ale nie rozumiem - tabletki antykoncepcyjne

Panie Doktorze, co to za wykład? Pytałam o coś innego...

tabletki antykoncepcyjne

Panie Doktorze, szukałam informacji na temat tabletek antykoncepcyjnych. Z tego co znalazłam zrozumiałam, że są trzy rodzaje: z estrogenem, z progestagenem lub łączone. Przy czym te z estrogenem hamują owulację a te z progestagenem zagęszczają śluz. Mam 28 lat i tylko jeden jajnik. Drugi usunięto 3 lata temu, bo był zniszczony przez dużą torbiel (11 cm), która okazała się endometriozą. Nie mam dzieci ani partnera. Chcę oszczędzać zostawiony jajnik do momentu gdy będę mogła podjąć próbę zajścia w ciążę. Zależy mi na zahamowaniu owulacji. Czy wobec tego jedynym wyjściem są tabletki z estrogenem lub łączone? Brałam kiedyś Zoely i był super. Niestety 14 m-cy temu miałam zakrzepicę żyły powierzchownej i musiałam go odstawić. Czy mogę już do niego wrócić (przecież, to tylko żyła powierzchowna a nie głęboka). Czytałam, że tabletki z progestagenem są bezpieczniejsze. Tylko czy ich stosowanie przyniesie efekt, na którym mi tak bardzo zależy? Proszę o odpowiedź.

okoloustne zapalenie skory

Dziekuje i pozdrawiam

okoloustne zapalenie skory

Dziekuje Panie doktorze juz te strone czytalam wielokrotnie niestety bez odpowiedzi na moje pytanie,ale mimo wszystko dziekuje ze chociaz Pan "zareagowal".Pozdrawiam

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.