Tabletki Novofem

Witam Od dwóch tygodni biorę Novofem jako HTZ (mam 46 lat). Mam tez nieielkie nadciśnienie.Od trzech dni mam to cisnienie bardzo podwyższone ,toważyszą mi też bóle głowy. Czytałam ,że w trakcie brania tych tabletek objawy takie mogą się nasilic.Czy mogę bez przeszkód przestać brac novofem ? Pozrawiam Anna

dr n. med. Piotr Siwek

Koniecznie trzeba skontrolować krzepliwość krwi.Mam nadzieje , że te parametry przed włączeniem HTZ były prawidłowe. W przypadku jakichkolwiek odchyleń od normy lek trzeba odstawić. Proszę się w tej sprawie skontaktować z lekarzem prowadzącym.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4169 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.