Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Encyklopedia leków

Nazwa leku

Vessel Due® F
Alfa Wassermann
  • Vessel Due® F , roztw. do wstrz., 10 amp. 2 ml
Choroby naczyń z ryzykiem wystąpienia zakrzepicy.
1 amp. (2 ml) zawiera 600 LSU sulodeksydu.
Glikozaminoglikan o silnym działaniu przeciwzakrzepowym w obrębie naczyń tętniczych i żylnych. Lek hamuje czynniki krzepnięcia, zwłaszcza aktywowany czynnik X. Ze względu na niewielki stopień reakcji z trombiną praktycznie nie występuje uogólniona reakcja przeciwkrzepliwa. Lek hamuje agregację płytek a także aktywuje układ fibrynolityczny. Sulodeksyd zmniejsza lepkość krwi i normalizuje stężenie lipidów na drodze aktywacji lipazy lipoproteinowej. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany głównie przez nerki.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, heparynę i preparaty heparynopodobne. Jednoczesne stosowanie heparyny lub doustnych leków przeciwzakrzepowych. Skaza krwotoczna i choroby przebiegające z krwawieniami.
Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia.
Często: zawroty głowy, ból w nadbrzuszu, biegunka, ból żołądka, nudności, wysypka. Niezbyt często: uczucie dyskomfortu w obrębie jamy brzusznej, dyspepsja, wzdęcia, wymioty, ból i (lub) krwiak w miejscu podania, ból głowy, wyprysk, rumień, pokrzywka. Bardzo rzadko: krwawienie w obrębie żołądka, obrzęki obwodowe, utrata przytomności. Po wprowadzeniu do obrotu obserwowano bardzo rzadko: kołatanie serca, zaburzenia widzenia, ból w klatce piersiowej, bóle, drgawki, drżenia, derealizacja, zwężenia ujścia z pęcherza moczowego, zaburzenia w oddawaniu moczu, krwioplucie, świąd, plamica, uogólniony rumień, nagłe zaczerwienienie twarzy, pieczenie w miejscu podania.
Sulodeksyd może nasilać działanie heparyny i doustnych leków przeciwzakrzepowych. Może reagować z substancjami o odczynie zasadowym. Nie łączyć w jednej strzykawce lub wlewie z witaminą K, witaminami grupy B, hydrokortyzonem, hialuronidazą, glukonianem wapnia, czwartorzędowymi solami amonu, chloramfenikolem, tetracyklinami i streptomycyną.
Domięśniowo lub dożylnie 1 amp. na dobę przez 15-20 dni. Leczenie należy kontynuować dawką podtrzymującą przyjmowaną doustnie: 1-2 kaps. 2 razy na dobę (między posiłkami) przez 30-40 dni. Pełny cykl leczenia należy powtarzać co najmniej 2-krotnie w ciągu roku.
Przy jednoczesnym stosowaniu leków przeciwzakrzepowych należy kontrolować parametry układu krzepnięcia.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.