Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Encyklopedia leków

Nazwa leku

Meteospasmyl
Mayoly Spindler Laboratoires
  • Meteospasmyl , kaps., 20 szt.
Leczenie objawowe stanów skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego w zaburzeniach takich, jak: zespół jelita drażliwego, bolesna uchyłkowatość jelita grubego, szczególnie jeśli występują ze wzdęciami.
1 kaps. zawiera 60 mg cytrynianu alweryny i 300 mg simetikonu.
Alweryna jest spazmolitykiem działającym bezpośrednio na mięśnie gładkie. Sugerowany mechanizm działania polega na blokowaniu kanałów wapniowych w komórkach mięśni gładkich. W porównaniu do papaweryny, alweryna działa skuteczniej i jest mniej toksyczna. W zalecanych dawkach zmniejsza napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego. Simetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu jelitowego, przez co ułatwia ich wydalanie. Alweryna po podaniu doustnym ulega niewielkiemu i powolnemu wchłanianiu. Simetikon nie ulega wchłanianiu z przewodu pokarmowego. Powoduje wolniejsze wchłanianie alweryny. Działanie preparatu po podaniu doustnym utrzymuje się przez 3-4 h.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Objawy niedrożności przewodu pokarmowego.
Ostrożnie stosować w przypadku objawów mogących sugerować niedrożność przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, bóle brzucha o nieznanej etiologii, zatrzymanie gazów i stolca).
Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.
Może wystąpić obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, wstrząs, złe samopoczucie, ból i zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, skórne reakcje nadwrażliwości (m.in. pokrzywka). Bardzo rzadko może wystąpić obrzęk krtani. Donoszono o pojedynczych przypadkach zapalenia wątroby, ustępujących po odstawieniu leku.
Doustnie. Dorośli: 1 kaps. 2-3 razy na dobę, przed posiłkiem.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.