zomiren

Po jakim czasie od zaprzestania zazywania zomirenu( od 8 lat w dawce 1 do 2 mg dziennie) nie wykaze go przy badaniu muczu lub krwi?

tetniak aorty brzusznej

Dzien Dobry! Chcialam zapytac P. Doktora,o tetniaka aorty brzusznej jak mozna zyc ,czy nalezy stosowac diete.Mam tez miesniaki macicy i musze usunac operacyjnie .Moje pytanie czy moge bez obaw poddac sie operacj czy tetniak nie bedzie przeszkadzal czy operacja bedzie bezpieczna.Dziekuje za udzielenie mi odpowiedzi.

tabletki antykoncepcyjne

Witam. W trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych Axia conti pod koniec opakowania zaczęłam plamić. W trakcie prania tabletek placebo nastąpiła miesiączka jednak kiedy zaczęłam drugie opakowanie krwawienie nie ustąpiło. Czy miesiączka się ureguluje ?

stosowanie pigułek antykoncepcyjnych przy Mirenie

Dzień Dobry. Mam od roku założoną wkładkę Mirena. Niestety od czasu jej założenia mam problemy z cerą (pojawiają się liczne zapalenia skórne). Dermatolog zalecił mi stosowanie tabletek hormonalnych Naraya. Czy równoczesne stosowanie tabletek Naraya i Mireny może wpłynąć na skuteczność wkładki domacicznej ?

usunięte zmiany z jamy macicy

wita, Proszę o interpretację wyniku hist pat:brunatno-szare nieregularne fragmenty tkankowe o łącznym wymiarze 3 cm.Rozpoznanie:Normotypowy endocervix i endometrium w stanie proliferacji oraz fragmenty mięśnówki gładkiej z cechami hyalinizacji które mogą pochodzić z mięśniaka gładkokomórkowego. dziękuję Agnieszka

Pabi dexmetkason

Otrzymałam ten lek od okulisty po badaniu oczu. Pani doktor powiedziała,że jest to steryd i powinnam go zażywać 3 x po 1 tabletce przez 10 dni. Mam nadciśnienie tętnicze /wysokie/ i miażdżycę aorty. Po przeczytaniu ulotki mam wątpliwości czy mogę go zażywać. prosze o odpowiedż

Antykoncepcja

Od dwóch miesięcy regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne Lesiplus. Niestety zdarzyło się tak, iż jednego dnia pominęłam tabletkę i wzięłam ją z opóźnieniem 17 h. Trzy dni później odbyłam stosunek z moim partnerem. Obecnie przyjmuje już ostatnią tabletkę placebo z blistra, jednak nadal nie dostałam okresu. Czy powinnam przyjąć normalnie kolejne opakowanie tabletek, czy raczej odczekać do momentu, kiedy zacznie się krwawienie. Proszę o rychłą odpowiedź.

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 3888 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.