jednoskładnikowe a dwuskładnikowe - zastój żylny

Czy wspomniany przez Pana Doktora zastój żylny wywołany działaniem gestagenów jest czymś groźnym? Tabletki dwuskładnikowe wywołały u mnie kiedyś zakrzepicę w żyłach powierzchownych.

kto ma rację

Jestem młodą kobietą i chcę mieć dzieci. Niestety na razie, z pewnych powodów, jest to niemożliwe. Mam przewlekłe problemy ginekologiczne i z powodu lęku o moją płodność, jakie te problemy we mnie wywołują, moje wizyty u ginekologa odbywały się ostatnio co dwa miesiące. Koleżanki śmieją się, że jestem jedyną kobietą, która cieszy się z wizyty u ginekologa. Komentują, że to jest dziwne, bo te wizyty są przecież bardzo krępujące i nieprzyjemne. Najlepiej jest w ogóle nie chodzić lub robić to raz na kilka lat. Źle się z tym czuję. Dla mnie te wizyty są wybawieniem. Odzyskuję spokój. Wiem na bieżąco co dzieje się z moim ciałem. Poza tym w ogóle nie myślę o nich jak o czymś wstydliwym. Mam bardzo miłego i dobrego lekarza. Wydaje mi się, że on rozumie mój lęk. Badania trwają zaledwie kilka minut. Czuję się przy nim swobodnie i bezpiecznie. Czy moje podejście do tych spraw jest niewłaściwe? Kto ma rację: ja czy moje koleżanki?

proszę coś doradzić

Panie Doktorze, już na wstępie proszę o zrozumienie. Mam 26 lat i nigdy nie byłam u ginekologa. Nigdy też nie współżyłam. Powinnam iść do lekarza, bo mam bardzo bolesne miesiączki i silne bóle w czasie owulacji, ale nie umiem się przełamać. Chodzi mi o to, że lekarz mimo wszystko też jest mężczyzną. Bardzo dobrze wie do czego służą części ciała, którymi zajmuje się zawodowo. Bardzo dobrze wie też co musi się stać żeby kobieta przestała być dziewicą. I bardzo dobrze wie jak to wszystko wygląda. Nie umiem opanować takich myśli. Nie wiem co mam z tym zrobić. Proszę nie pisać, że mam iść do kobiety, bo to jest dla mnie jeszcze gorsze wyjście. Bardziej naturalny jest jednak fakt, że to mężczyzna opiekuje się kobietą.

Krwawienie z odstawienia

Witam! 4 dni temu wyjęłam pierwszy krążek nuva ring(jest to moja pierwsza forma antykoncepcji) i wczoraj dostałam krwawienia z odstawienia, z tym że jest ono strasznie bolesne, o wiele bardziej bolesne niż normalna miesiączka! Boli mnie kręgosłup, podbrzusze, nawet zbierało mi się na wymioty z bólu. A krwi praktycznie nie ma, czasami pojawia się trochę krwi. Czy coś jest nie tak? Czy możliwe że przez pierwsze miesiące będzie to tak wyglądało? Trochę mnie martwi siła skurczy a ilość krwi która jest nieproporcjonalna..

trauma po badaniu

W styczniu trafiłam na SOR i kolejno na oddział ginekologii. Badał mnie lekarz dyżurny, który stwierdził pęknięcie torbieli jajnika. Następnego dnia rano poproszono mnie do gabinetu w celu zbadania przez ordynatora. Po wejściu okazało się, że jest tam trzech studentów. Lekarz w ich obecności kazał mi przygotować się do badania i ułożyć na fotelu. Leżałam półnaga z rozłożonymi szeroko nogami przed czterema osobami. Chciałam zapaść się pod ziemię. Jakby tego było mało ordynator przed przystąpieniem do badania zadał mi pytanie czy i kiedy ostatnio współżyłam. Odpowiedziałam, że tak, ale ostatnio jakieś pięć lat temu. Widziałam zdziwienie tych młodych ludzi i rozbiegane oczy. Całe szczęście w nieszczęściu, że nie przyszło im do głowy mnie też badać. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek pójdę na wizytę do ginekologa.

Wczesna ciaza?

Witam. Wraz z mezem od pol roku staramy sie o dziecko. Od 4dni spoznia mi sie miesiaczka, wystepuje jeynie delikatne plamienie w kolorze toffi... test ciazowy wyszedl negatywny. Jutro mam koloryzacje wlosow i zabieg mikrodermabrazji iglowej na twarz. Czy te zabiegi nie zaszkodza jesli to jest wczesna ciaza??? Obecnie przebywam za granica i nie mam kogo sie poradzic stad moje pytanie. Pozdrawiam Agata boojlo

pominięcie 2 tab;etek antykoncepcyjnych a okres - co dalej?

Witam, mam pytanie do lekarza ginekologa ponieważ wyjechałam na weeknd i zpaomniałam tabletek Novynette ktore biore w celu uregulowania cylu. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Tabletki nie zostały przyjęte w sobote i niedziele. W pon po powrocie wzielam od razu dwie po czym wieczorem dostałam okresu. Czy powinnam dokonczyc przyjmowanie tabletek z tego blistra? Czy zrobic sobie przerwe teraz czy po zakonczonym blistrze, a może nie robić jej wogóle.? Dodam, iż pominięcie zostało wykonane w 2 tyg

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 3858 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.