powiększone węzły chłonne w dole pachowym

Witam. 2 miesiące temu byłam na USG piersi, lekarz który mnie badal nie stwierdził żadnych zmian w piersiach (jest ok), natomiast z prawej strony w dole pachowym mam poj .wezly chlonne do 22mm, a z lewej strony do 11mm-obydwie o prawidlowej budowie. Kontrola po 6 miesiącach. Czy mam się martwić i zrobić dodatkowe badania ? Dodam, że czuje sie świetnie a palpacyjnie nie wycZuwam wezlow bo nie wiem gdzie sa umiejscowione. Jedynie co mnie pobolewa to pod pacha zebra Ale to tyle. Proszę o jakąś radę, by nie popasc w hipochondryzm internetowy. Mam 31 lat. Pozdrawiam

Wynik badania histopatologicznego

Szanowny Panie Doktorze. Mam 63 lata. Od pewnego czasu miałam złe wyniki cytologii ASCUS, AGUS endocerwikalne, LSIL/CIN-1. Miałam 2-krotne próby łyżeczkowania - nieudane. Niedawno usunięto mi macicę z przydatkami. Badanie histopatologiczne wykazało : atroficzne endometrium, przewlekłe zapalenie szyjki macicy i koilocytozę. W wyniku tym nie było mowy o LSIL ani o CIN. Wobec powyższego, czy ma to oznaczać, że w badaniu nie wykryto dysplazji? Czy koilocytoza zawsze oznacza dysplazję, a jeśli tak, to jaką? Będę wdzięczna za wyjaśnienie. Maria.

tabletki antykoncepcyjne

Witam, przyjmowałam tabletki asubtela od 3 miesięcy, ale miałam po nich straszne nudności. W niedzielę(8.10) wzięłam 14/21 tabletke zaczęłam po niej wymiotować, nie dokończyłam opakowania (zostało mi 7 tabletek). W poniedziałek byłam u lekarza, który przepisał mi atywia daily, niestety nie powiedział jak mam je brać. Rozumiem, że 1 tabletkę powinnam przyjąc w 1 dzień okresu, który według kalendarza jest 18.10. Dodam jeszcze, że dziś zaczęłam plamić i po prostu nie wiem czy mam te tabletki rozpocząć dzisiaj czy od 18.10 Z góry dziękuję za pomoc.

jaki czas w cyklu

Panie Doktorze, jaki moment cyklu jest najlepszy na wizytę kontrolą?Badanie cytologiczne robiłam w tym roku i jest jak najbardziej prawidłowe. Mam nawracające duże torbiele zwykłe. Wizyty mam co dwa miesiące. Czy wybierać czas po miesiączce do owulacji (nie lubię, bo jest to czas "mokry" ze względu na śluz). Czy wybierać czas po owulacji? Czy ma to jakieś znaczenie? Proszę o odpowiedź.

powiększenie jednej piersi

Panie Doktorze, moja lewa pierś powiększyła się. Różnica między prawą a lewą jest dość duża. Do jakiego lekarza powinnam iść? Mój ginekolog nigdy nie badał mi piersi. Wydaje się jakby unikał tego tematu. Nie jestem i nie byłam w ciąży. Proszę o odpowiedź.

systen conti

Witam, Panie doktorze, mam 53 lata - od 2,5 miesiąca przyjmuję plastry systen conti. Zanim mi lekarz je zapisla mialam kompleksowe badania - hormony, usg piersi, mammografie,. badanie usg w ogóle wszystko co potrzebne do przyjmowania plastrow. początkowo co jakis czas pojawiały sie plamienia ale szybko znikały, teraz po 2,5 miesiącach pojawił sie ból piersi a nastepnie normalne krwawienie jak przy miesiączce, nie tak intensywne jak zwykle miewałam przed przyjomwaniem plastrów (były strasznie mocne krwawienia), teraz pojawiła sie jak by łagodniejsza postać miesiączki, trwa to juz 4 dni. Czy jest powód do niepokoju? Moja waga - 83 kg. Będę wdzięczna za informację. bardzo proszę przy podaniu odpowiedzi nie ujawniać czytelnikom mojego nazwiska :)

zespół LUF

Panie Doktorze, zatem jeśli tylko USG, to co powinno skłonić lekarza do postawienia takiej diagnozy?

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4098 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.