Po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam chciałbym zapytać Mam 28 lat i miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Operacja była 5 kwietnia A dziś mamy 20 maja I rana która miała się zagoić , jest poprostu na górnej części zagojona, a na dole jest dziura i to nie mała ,ciągle się jączy Nie wiem ile to jeszcze potrwa ,bo chirurdzy do których chodzę mówią że jest to ładne i tak ma być. Jak co mogę wysłać zdjęcia, Moim zdaniem po tak długim czasie ,powinno to być zagojone

Gronkowiec MRSA

Mój tato mial operacje sciegna Achillesa w lutym. Po dwóch tygodniach szwy zostaly sciagniete, mimo ze rana nie wygladala na zrosnieta. Po sciagnieciu szwów noga puchła i rana sie rozeszla, szpital poinformowal, ze dalsze leczenie powinno odbywac sie u lekarza rodzinnego bądź u innych specjalistów ponieważ jest to placówka zabiegowa bez przychodni. Rana sie nie goiła, pojawiło się uczucie swędzenia i wysypka w okolicach rany, kolejni lekarze przepisywali różnego rodzaju maści, żele (Iruxol mono, intrasite gel) czy też plastry (Vliwasorb, Suprasorb) mające przyśpieszyć gojenie się rozcięcia. Po około 1.5 miesiąca bezskutecznych wizyt u różnych lekarzy zdecydowaliśmy się pojechać ponownie do szpitala, w którym wykonywano operację, udało się znaleźć chirurga, który operował. Oczyścił ranę i zaproponował wizytę za 3 dni. Podczas kolejnej wizyty chirurg zdecydował się na ponowne szycie, które wykonał bez znieczulenia (!). Po kilku dniach okolice rany i stopa spuchły, swędzenie nie ustępowało, w okolicy rany i na stopie pojawiła się wysypka, stan zdrowia i ogólne samopoczucie znacznie się pogorszyło. Pryszcze pojawiły się również na głowie i plecach. Lekarze podejrzewali uczulenie. Dopiero ktoś ze znajomych polecił zrobienia wymazu, który wykazał gronkowca złocistego MRSA. W laboratorium poinformowano nas o stanie alarmowym i polecono bezzwłocznie udać się do szpitala, gdyż wyniki badań wskazują na stan zagrażający życiu. Zadzwoniliśmy do chirurga, który operował - powiedział, że podejrzewał gronkowca, ale niedawno oglądał ranę i wszystko wyglądało dobrze i zaproponował wizytę za około pięć dni... Pierwszy szpital nas zbył, dopiero w kolejnym zdecydowano się nas przyjąć. W szpitalu lekarz zdecydował o zatrzymaniu pacjenta na 3 dni na obserwację i podał wankomycynę. Dlaczego nikt z lekarzy nie polecił zrobienia wymazu widząc co się dzieje? Czy można w jakiś sposób logicznie wytłumaczyć zachowanie chirurga / ordynatora, który przeprowadzał operację, podejrzewał gronkowca ale nic z tym nie zrobił? Jaki jest sens istnienia szpitala, który zaraża MRSA i nie interesuje się dalszym losem pacjenta doprowadzając go do stanu zagrażającego życiu? Co dalej można zrobić w tej sytuacji? Zapewne po 3 dniach szpital wypisze tatę, a wyczytałem, że wankomycynę można stosować jedynie w lecznictwie zamkniętym.

Usunięcie tarczycy a nadczynność

Mam objawy gravesa-basenowa pomimo usunięcia tarczycy roj temu. Mam objawy chudniecie pomimo apetytu` gorący jestem mam stres nerwice. Biorę eutyrox 100 w niedziele 125 tsh w porządku

kolonoskopia

czyprzygotowanie do badania kolonoskopii 2/3,2/3,2/3 wg BBPS jest dobrym przygotowaniem prosze o odpwiedz gdyz ,i z gory bardzo dziekuje- Ewa lat 66

LSIL

Zrobiony wynik cytologii i wyszło LSIL. W poniedziałek szpital i bardzo się boję bo nawet nikt nie poinformował mnie co będę miała robione.Mam być nad czczo .Czy ewentualnie biorąc wycinek jest to w znieczuleniu? Jak długo trwa?Czy to RAK?

Interpretacja wyniku tomografii jamy brzusznej

Witam.Dziś odebrałem wynik tomografii komputerowej jamy brzusznej.Mogę prosić o jego interpretacje.Wątroba o lekko obniżonej gestosci do 52jH,bez zmian ogniskowych.PŻW w normie.Śledziona w normie.Trzustka w normie.W rzucie nerki lewej drobna torbiela o śr.do 3mm.Poza tym nerki morfologicznie w normie.Wydzielanie zachowane obustronnie.Pola nadnerczowe wolne.Aorta brzuszna nieposzerzona.Okolica okołoaortalna wolna.

Interpretacja wyniku gastroskopii

Witam serdecznie. Proszę o interpretację wyniki gastroskopii i badania histopatologicznego: "Przełyk, linia Z w normie. Wpust na wprost i w inwersji prawidłowy. Żołądek podatny na insuflację. Jeziorko skąpe, klarowne, bez domieszki żółci. Fałdy żołądkowe niepogrubiałe. Sklepienie i trzon żołądka w normie. W części podwpustowej od strony krzywizny większej obecne dwa polipy wielkości 5 mm i 4 mm, które usunięto kleszczykami. W antrum śluzówka zarumieniona, bez ubytków.Odźwiernik kształtny, drożny. Na tarczy odźwiernika obecny pozapalny fałd śluzówkowy. Opuszka dwunastnicy oraz część zstępująca bez patologii Test CLO - wynik negatywny". Po 3 tygodniach od badania otrzymałam wynik histpat. polipów: polipy hiperplastyczne żołądka. Czy taki stan wymaga dalszego leczenia i częstych kontroli? Z góry dziękuję z odpowiedź.

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3055 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.