Wyciek z rany po operacji przepuklony

Witam 12.02 mąż miał operację usunięcia przepukliny z pomocą siatki. 21.02.mial wyjęte szwy a w dniu dzisiejszym po odpadnieciu stupa z rany zaczal wydobywać się przezroczysty płyn z czerwonym zabarwienie. Mam pytanie czy to normalne czy to są jakieś zle objawy.

czy to nowotwór?

Bardzo proszę o interpretację wyników mamy. Lekarz prowadzący jest na zwolnieniu lekarskim. Rodzaje materiału: but 1-polip poprzecznicy śred.około 3 mm, but2 - polipy (2) odbytnicy śred.po około 3 mm Rozpoznanie histopatologiczne: Gruczolak cewkowy jelita grubego (śred 2mm) z dysplazją małego stopnia - polipektomia radykalna, Fragment (2mm) błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem i śladowym naciekiem zapalnym. Czekam niecierpliwie na opinię.

Zapalenie uchylkow

Witam panie doktorze,żona ma zapalenie uchylkow w szpitalu przepisali metronidazol polpharma 500my,bierze 3razy na dobę już drugi dzień i niema żadnej poprawy ,prawie nic nie je tylko dużo pije wody (1,5 l )na 10godzin.Niewiem czy mam jechać do szpitala znów ,czy porostu czekać .Pozdrawiam Dominik.

Złamanie podkrerarzowe uda lewego leczone operacyjnie.

Witam. Przedstawiamy Panu niżej opis badania rtg biodrowego ap obu. Zwężenie szpary stawowej lewego stawu biodrowego , szpara stawowa stawu prawego zachowana. Niewielkie podchrzstna skrlerotyzacja stropów panewek stawowych. Zaostrzenia zwyrodnieniowe gornych krawędzi panewek stawowych oraz wiencowych brzegow w kosci udowych -z przewagą zmian po stronie lewej. Zmiany zwyrodnieniowe na brzegu kretarza większego kosci udowej lewej. Zniekształcenie , z poszerzeniem , uwidocznioonego odcinka trzonu kosci udowej. Pytanie, czy w/w opis radiologiczny przemawia za wtornych zmian pourazowych ? Operacja byla 20 lat temu.

MR głowy - ogniska demienilizacji

Dzien dobry, Bardzo proszę o pomoc w interpretacji poniższego wyniku RM z kontrastem. Kobieta, 28 lat. Rozpoznanie przed badaniem to Ból głowy z tyłu na dole. Dodam, ze od jakiegoś czasu zdarzają się trudności z wymową, dykcją i lekkie jąkanie się I roztargnienie. OPIS BADANIA: "W istocie białej obu pólkul mózgu (w lewym płacie czołowym, w prawym płacie ciemieniowym) widoczne są pojedyńcze ogniska demielinizacji o wlk. do 3mm - wskazane badanie kontrolne MR. Poza tym sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Po podaniu środka kontrastowego nie stwierdzono cech patologicznego wzmocnienia. (..) Drobna (4 mm) torbiel szyszynki. Dziękuję.

jakie badania

Dzień dobry Panie Doktorze. Słyszałam, że tarczyca ma wpływ na zdrowie psychiczne. Nigdy jej nie badałam. Mam nerwice i zaburzenia lękowe. Chcę iść do psychiatry. Jakie badania mogę wykonać? Proszę o odpowiedź.

żel

Wiem, że nie jst Pan Doktor stomatologiem, ale czy taki żel naprawdę działa? Może spotkał się Pan Doktor z opiniami. Żel elmex® z aminofluorkami przeznaczony jest do stosowania: • profilaktycznie: − do intensywnej profilaktyki próchnicy, zwłaszcza u dzieci, młodzieży oraz u osób szczególnie narażonych na próchnicę: pacjentów z aparatami ortodontycznymi, mostami lub częściowymi protezami • leczniczo: − do remineralizacji wczesnych zmian próchnicowych − do leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 2962 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.