Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia
Oczyszczająca kuracja cytrynowa
Iwonna Widzyńska-Gołacka
WIOSENNE SPRZĄTANIE… ORGANIZMU
Aktualnie czytasz: Oczyszczająca kuracja cytrynowa

Już od dawna zdrowo się odżywiasz, sporo spacerujesz i starasz się chociaż raz w tygodniu popływać czy poćwiczyć na siłowni. A może biegasz i tańczysz?

Oczyszczająca kuracja cytrynowa

Kolejnym źródłem poważnego zatrucia organizmu jest kwas moczowy, powstający w efekcie objadania się, przede wszystkim pokarmami białkowymi (mięso, mleko, wędliny, sery itp.). Kwas moczowy odkłada się w tkankach  i stopniowo „pożera” nasz organizm. Występuje w postaci białych kryształków trudno rozpuszczalnych w wodzie. Jest jednym z końcowych produktów przemiany związków azotowych w organizmie. Występuje w moczu, we krwi, w wątrobie, śledzionie i w mózgu. W stanach patologicznych we krwi krystalizuje się w postaci cienkich igiełek i osadza się w tkance łącznej w stawach, powodując dnę, a w przewodach moczowych tworzy kamienie.

 

Raport Harwardzkiej Szkoły Medycznej sugeruje, że zdrowe, prawidłowe trawienie powinno być jednym z naszych priorytetów, ponieważ, jeśli o to nie zadbam, wędrówka składników pożywienia przez cały (ponad dziesięciometrowy!) przewód trawienny może wywołać wiele problemów zdrowotnych.Oczyszczająca kuracja cytrynowa

 

Światowej sławy dietetycy uznali cytryny za najlepszy środek oczyszczający organizm.  Mają one własności odtruwające i oferują wystarczająco dużo składników odżywczych, aby np. w czasie diety odchudzającej utrzymać jędrność ciała. Liczne badania potwierdziły, że cytryny usuwają z organizmu toksyny, zwiększają witalność i energię organizmu. Wspaniale wzmacniają system immunologiczny, dobrze działają na skórę i włosy. Ponadto, witamina C zawarta w cytrynach przyspiesza proces gojenia się ran, łagodzi procesy alergii, pomaga w leczeniu gruźlicy i chorób reumatycznych. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Amerykańskiego Instytutu Żywienia, pektyny, zawarte w skórce z cytryny, mogą wyciszyć uczucie głodu przez parę godzin.

 

Kuracja lecząca trwa 10 dni i w każdym dniu pijemy sok z coraz większej liczby cytryn. Schemat jest taki (dzień/liczba cytryn): 1/1 - 2/2 - 3/3 - 4/4 - 5/5 - 6/5 - 7/4 - 8/3 - 9/2 - 10/1. Czyli pierwszego dnia pijemy sok z jednej cytryny, drugiego z dwóch. A od szóstego dnia liczba cytryn zmniejsza się o 1. Sok (czysty, bez rozcieńczania) pijemy albo na czczo, albo przynajmniej po godzinie od zjedzenia posiłku.

 

 

Co pomaga w oczyszczeniu

 

Wspomniałam już o błonniku, który bardzo łatwo można wprowadzić do codziennego menu. Otóż świetnie sprawdzają się tutaj różne otręby: owsiane, pszenne, żytnie, dodawane w niewielkich ilościach do zup, sałatek, panierki do ryb, kotletów, a nawet niektórych ciast.

 

Sporo błonnika jest także w kaszach, a zwłaszcza najpopularniejszej ostatnio orkiszowej, która wspaniale smakuje i świetnie sprząta nasze jelita. Nie należy zapominać także o warzywach i owocach. Tam także zawarte są składniki porządkujące nasze fizyczne wnętrze.

 

Ponadto w wielu książkach, czasopismach, w różnych reklamach proponowane są najrozmaitsze zestawy do oczyszczenia jelit z trujących warstw wyścielających nasze jelita. Niektórzy specjaliści proponują lewatywy, picie soków owocowo-warzywnych, rozmaitych olei roślinnych, wywarów ziołowych. W niektórych sklepach zielarskich można kupić już przygotowane mieszanki ziół pomagające w oczyszczaniu organizmu: np. wątroby, nerek. Są również metody bardziej specjalistyczne, wymagające udziału fachowca, które szybko usuwają to, co gromadziło się w organizmie przez lata: np. hydrokolonterapia (płukanie jelita grubego).

Dodaj do: Facebook Twitter Blip Flaker Pinger Wykop Śledzik

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Gość  |  2013-04-19 15:05:44 cytuj

dzis pije juz 7 dzien nie jest zle troche dyskomfort w zoladku mam przepukline rozworu ale polecam elzbieta

Gość  |  2012-11-26 13:18:45 cytuj

Od dziś zaczęłam tą kurację, zobaczymy jakie daje efekty.

Gość  |  2012-11-08 20:38:41 cytuj

stosowałam tą kuracje jest świetna

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.